لوازم آرایشی

انواع براش آرایشی و کاربرد های آن

انواع براش آرایشی و کاربرد های آن

میکاپ، هنری کم نظیر و خارق العاده برای پوشاندن نواقص صورت، برجسته کردن نقاط قوت و در یک کلام، زیبایی و جذابیت بیشتر چهره است. این هنر در راستای فطرت زیبایی طلب بشر، از آغاز نخستین تمدن‌ها با ما همراه بوده است. اما لوازم آرایشی، تنها نیمی از این مسیر را تشکیل می‌دهند. نیمه دیگر هنر میکاپ، به ابزار و وسایل مخصوص آن وابسته است.

لوازم آرایشی و ابزارهای مختلف آن در طی سالیان، دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده‌اند. اما یکی از ابزار ثابت و هزارساله آرایش، براش‌ها هستند که همواره پرقدرت در جای خود ایستاده‌اند. در نسل جدید براش‌های آرایشی، دسته‌های استخوانی و چوبی با مواد پلاستیکی و سیلیکونی جایگزین شده‌اند. الیاف فیبری و مصنوعی، به منظور حمایت از حقوق حیوانات، تا حد زیادی جایگاه تار موهای طبیعی را پر‌ کرده‌اند. اما چیزی که ثابت مانده، ضرورت کاربرد و جایگاه براش‌های آرایشی در صنعت زیبایی است.

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد آنها

براش‌های آرایشی در انواع مختلف و برای کاربردهای متفاوتی تولید می‌شوند؛ در صورت آشنا نبودن با ویژگی‌ها و کاربرد هر یک از این محصولات نمی‌توانید بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید. بنابراین توصیه می‌شود که پیش از خرید این لوازم آرایشی درباره انواع براش های آرایشی و کاربرد آنها اطلاع داشته باشید.

شناختن انواع براش آرایشی و کاربردهایشان تنها مختص به افرادی که میکاپ را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند، نبوده و همه کسانی که از این محصولات استفاده می‌کنند باید با انواع و کاربرد آن‌ها آشنایی داشته باشند.

برخی از پر کاربردترین انواع براش آرایشی عبارتند از:

براش پودری

براش‌های پودری یکی از انواع براش ها هستند؛ که برای استفاده‌ی لوازم آرایشی با ماهیت پودری، استفاده می‌شوند. این محصولات به دلیل شکل ظاهری خود و به وسیله موهای نرم، بلند و پرپشتی که دارند به آسانی لوازم آرایش پودری را روی صورت پخش می‌کنند.

براش‌های آرایشی ابرو

این محصولات در انواع مختلف، برای شانه کردن موهای ابرو و زدن سایه و ژل به آن‌ها طراحی و تولید می‌شوند. کاربرد انواع براش آرایشی که مخصوص زدن ژل و سایه طراحی شده‌است، برداشتن مواد و پخش کردن آن‌ بر روی موهای ابرو است؛ به همین دلیل شکل این محصول کمی زاویه دار می‌باشد.

به وسیله براش زاویه دار می‌توانید ژل یا سایه ابرو را به داخل، انتها و کناره‌های ابرو خود بزنید و برای مرتب و خوش فرم کردن آن‌ها نیز، از شانه ابرو دو طرفه یا همان براش MF استفاده کنید. چنانچه این محصولات را از میان محصولات آرایشی اصل انتخاب کنید، قطعاً مدت‌ زمان طولانی‌تری برای شما کاربرد خواهند داشت.

براش خط چشم یکی از انواع پر کاربرد براش آرایشی

کشیدن خط چشم عموماً یکی از دشوارترین مراحل میکاپ کردن برای خانم‌ها محسوب می‌شود؛ به همین سبب شرکت‌های تولید کننده محصولات آرایشی جهت آسان‌تر کردن این کار انواع براش‌های خط چشم را طراحی و تولید کرده‌اند.

براش آرایشی

براش‌های خط چشم انواع مختلفی دارد که پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

o       براش خط چشم نازک

این براش با سر بسیار باریک و نازک خود، مناسب کشیدن انواع خط چشم ظریف و جذاب می‌باشد.

o       براش خط چشم با سر تخت

براش خط چشم سر تخت، با نوک مورب و بسیار باریکی که دارد، برای کشیدن خط چشم کرمی مناسب‌ترین گزینه است.

براش رژ لب

اغلب میکاپ آراتیست‌های معتبر دنیا، رژ لب زدن را تنها به وسیله براش صحیح می‌دانند. چرا که این براش علاوه بر آسان‌تر کردن فرم دهی به لب‌، با برخورداری از امکان ترکیب رنگ‌‌ها و ایجاد سایه روشن در رژ به شما کمک می‌کند تا لب‌هایی برجسته‌تر نیز داشته باشید.

براش مدادی

اکثر افراد براش مدادی را جهت هایلایت کردن قسمت‌هایی از صورت مثل استخوان ابرو، بینی یا قوس بالای لب استفاده می‌کنند؛ اما این محصولات به دلیل سر باریک و ظریفی که دارند برای اصلاح خط چشم، زدن سایه‌های ظریف و کشیدن خط در زیر چشم نیز کاربرد دارند.

براش محو کننده یا براش کانسیلر

براش محو کننده تنها برای زدن کانسیلر در زیر چشم استفاده نمی‌شود؛ بلکه با سایز ریز و کوچک خود، جهت ایجاد خط‌های ظریف در کانتور و پوشاندن جای لک و جوش نیز کاربرد دارد.

براش رژ گونه یکی از انواع پر کاربرد براش آرایشی

شاید این محصول اولین و معروف‌ترین براش در میان انواع براش برای میکاپ باشد. زیرا پیش از آن که سایر انواع این محصولات در میان افراد مختلف شناخته شوند، براش‌های رژ گونه مورد استفاده قرار می‌گرفتند. البته باید بدانید که تنها کاربرد این ابزار آرایشی زدن رژ گونه نیست و برخی افراد حتی برای کانتور کردن صورت خود نیز آن‌ها را به کار می‌برند.

راهنمای انتخاب براش مناسب

براش‌های آرایشی، امروزه جایگاه ویژه‌ای در صنعت زیبایی دارند و از تنوع بسیار گسترده‌ای برخوردارند. این براش‌ها از نظر تراکم، جنس تار مو، اندازه، شکل و کاربری در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این گستره وسیع از تنوع، ممکن است انتخاب براش مناسب را با دشواری همراه کند. اما آشنایی با برخی نکات حرفه‌ای، تا حد زیادی این مشکل را رفع می‌نماید.

تراکم تارها را در نظر بگیرید

تراکم فیبر یا تار موهای براش آرایشی، تعریف کننده تعداد تار موهای به کار رفته برای تولید و طراحی براش است. این امر، یکی از شاخص‌های کلیدی و بسیار مهم در زمینه انتخاب براش با کیفیت به حساب می‌آید.

براش‌های آرایشی با توجه به کاربری خود، تراکم متفاوتی دارند. برای مثال، هنگام استفاده از فونداسیون یا سایه چشم، شما به براشی با تراکم بالا و لایه‌های متعدد احتیاج دارید. اما برای اجرای رژگونه و برنزر، هیچ چیز به اندازه براش‌های کرکی و کم تراکم کارآمد نیست.

ریزش تار براش را امتحان کنید

بسیاری از براش‌ها ممکن است از نظر طراحی و تراکم تار از کیفیت خوبی برخوردار باشند، اما حلقه فلزی رابط آنها به درستی نصب نشده باشد. این حلقه فلزی، تثبیت کننده جایگاه تار موهای براش و رابط اتصال آن به دسته است.

در چنین شرایطی، تارهای براش به راحتی از دسته خود جدا می‌شوند و می‌ریزیند. برای امتحان این مورد، کافی است موهای براش را بین دستانتان قرار دهید و به صورت پیاپی تارهای آن را با ملایمت به سمت بیرون بکشید. اگر تار مو از دسته جدا نشد، اتصال حلقه رابط به خوبی انجام شده است. در غیر اینصورت، بهتر است به دنبال محصول مناسب‌تری باشید.

جنس موی براش را بررسی نمایید

موهایی که امروزه برای ساخت براش به کار می‌روند، در دو نوع مصنوعی و طبیعی طبقه بندی می‌شوند. موهای طبیعی، معمولا از خز حیواناتی مانند سنجاب، سمور، خرگوش یا بز به دست می‌آید. این جنس از براش، بسیار نرم است و کیفیت بالایی دارد. اما با توجه به آزار حیوانات و ضایع شدن حقوق آنها، خرید این دست از براش‌ها توصیه نمی‌شود.

نوع دیگری از موهای براش وجود دارد که از مواد شیمیایی و غیر طبیعی مانند فیبرهای پلاستیکی تولید می‌شوند. این تارهای غیر طبیعی، از نظر کیفیت در چند گرید جای می‌گیرند. برای امتحان کیفیت براش‌های فیبری، آن را روی پوستتان امتحان کنید و از نرم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. هرقدر لطافت تارهای فیبری بیشتر باشد، کیفیت محصول نیز بیشتر است.

از اهمیت جنس دسته براش غافل نشوید

دسته براش، نگهدارنده اصلی این ابزار است و نقش غیر قابل انکاری در کاربری آن دارد. دسته براش با کیفیت، استقامت و استحکام قابل قبولی دارد. همچنین وزن دسته نیز، نباید بیش از سنگین یا سبک باشد.

نحوه شستن انواع براش‌های آرایشی

عمر براش آرایشی با نحوه نگهداری از آن، رابطه مستقیم دارد. اگر دوست دارید مدت‌زمان طولانی از براش خود استفاده کنید، چند وقت یک بار، آن را تمیز و ضد عفونی کنید. اغلب آرایشگران معتقدند که بهتر است براش آرایشی هر یک یا دو هفته یک بار شسته شود. از آن‌جا که براش در تماس مستقیم با پوست صورت است و صورت حساسیت‌های خاص خودش را دارد، بهتر است همیشه از برس تمیز استفاده کنید.

برای شستشوی براش می‌توانید از دستورالعمل زیر کمک بگیرید:

بهترین روش برای تمیز کردن براش، استفاده از آب ولرم و یک شوینده بسیار ملایم و ضدباکتری مثل شامپو بچه است. در این مرحله چربی و آلودگی‌های روی براش به خوبی شسته خواهد شد. براش را زیر آب نگه داشته و مطمئن شوید کف روی آن کاملا شسته شود.

اگر هنوز هم مواد آرایشی روی آن دیده می‌شود، شستشو را تکرار کنید، در غیر این‌صورت، براش را روی یک حوله تمیز قرار دهید تا آب آن کاملا بچکد. توجه داشته باشید که با این کار، آب به داخل دسته براش نفوذ نمی‌کند و از پوسیدگی و خراب شدن آن جلوگیری می‌کند. در نهایت براش‌ها را جدا از هم، روی شوفاژ یا محلی با گرمای ملایم قرار دهید تا کاملا خشک شوند.

کلام آخر

در این مطلب با انواع براش آرایشی آشنا شدید که هرکدام کارآیی خاصی دارند و بهتر است برای آرایش هر بخش از صورت براش مخصوص به آن را استفاده کنید. خرید براش آرایشی، تغییر زیادی در کیفیت آرایش ایجاد می‌کند. با توجه به تنوع محصولات ایرانی و خارجی در بازار، قیمت براش آرایشی در بازه گسترده ارزان تا گران‌قیمت قرار می‌گیرد که بستگی به جنس، کیفیت و کاربرد براش‌ها متفاوت است. در چنین شرایطی، پیشنهاد ما خرید ست براش ارزان و دارای کیفیت مناسب است که از طریق این لینک میتوانید خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *